טיפולי המרפאה
ד"ר לרנר לרפואת משפחה, ומתמחה ברפואה אסתטית למעלה מ-20 שנה.
לרשימת הטיפולים המלאה

איך לטפל בעור הפנים?

חשוב לשמור על היגיינת הפנים
חשוב לשמור על היגיינת הפנים
חשוב לשמור על היגיינת הפנים
חשוב לשמור על היגיינת הפנים

עור הפנים רגיש יותר וחשוף יותר מהעור ביתר חלקי הגוף, מה שהופך אותו לפגיע יותר לנזקי הסביבה ולהאצה של הזקנות העור בהעדר טיפול ראוי.

טיפול בעור הפנים מורכב משתי פעולות מרכזיות- מניעה ותחזוקה.

הטכנולוגיה הקיימת והפתרונות שזמינים כיום בשוק, לצד שמירה על שגרת תחזוקה וטיפול יום יומי יכולים להאיט באופן משמעותי את תהליך ההזדקנות הטבעי ולהעניק מראה עור בריא, זוהר ויפה גם בגיל מתקדם.

טיפול יום יומי

שמירה על שגרת טיפוח יומית היא חיונית לטיפול נכון בעור הפנים. שגרת התחזוקה צריכה להיות בהתאם להיוועצות עם רופא, במיוחד בכל מה שנוגע לתכשירים שונים.

להגיינה יש משקל חשוב בשמירה על טיפוח עור הפנים וחשוב מאד להתאים את הסבון לסוג העור. חשוב להקפיד לשטוף את הפנים גם בבוקר ובמיוחד לפני השינה בכדי להסיר את האיפור ושכבות האבק והלכלוך שמצטברות במהלך היום. בעוד שהגוף מכוסה בבגדים, הפנים חשופות לחלוטין, ולכן צוברות הרבה יותר אבק.

שימוש בקרם לחות מותאם גם הוא חשוב מאד, אבל חשוב להבין גם שקרם לחות שאינו מתאים לא יעזור במקרה הטוב ובמקרה הפחות טוב עלול אף להזיק.

במקרים של טיפול בקמטים או כתמים חשוב לפנות לרופא מומחה שיסיע בתהליך הטיפול ולא כדאי להסתמך על מוצרי המדף השונים שנושאים הבטחות שווא בדרך כלל.

שמירה על אורח חיים

מעבר לטיפוח עור הפנים עצמו יש עוד כמה דברים שתוכלו לעשות בכדי לסייע לו לשמור על האלסטיות והחיוניות שלו. הקפדה על שתיה של כמות מים מספקת, לפחות שני ליטרים ביום, לאורך היום כולו. תזונה מאוזנת חיונית גם היא להשלמת כל הויטמינים והמינירלים הנדרשים לעוד וכך גם פעילות גופנית, מתונה לפחות.


חזרה לעמוד טיפול בעור הפנים