טיפולי המרפאה
ד"ר לרנר לרפואת משפחה, ומתמחה ברפואה אסתטית למעלה מ-20 שנה.
לרשימת הטיפולים המלאה

העלמת קמטים

קמטים הם סימן ההיכר הראשון להזדקנות העור, בנוסף לכך הם פוגעים במראה החיוני והזוהר שלו והם פוגעים במראה הכולל שלנו. הם נוצרים כתוצאה מפגיעה בקולגן, שהוא החומר שאחראי על מידת האלסטיות של העור. תהליך חמצון שנוצר כתוצאה מרדיקלים חופשיים גם הוא מעודד את היווצרותם של קמטים. בין המפגעים המרכזיים אפשר למצוא את קרינת השמש, עישון, תזונה לקויה ואורח חיים לא בריא, סטרס וכמובן גנטיקה. זה המקום להזכיר שלמרות שגנטיקה היא גורם רב עוצמה, התוצאה הסופית היא תמיד שילוב של גורמים סביבתיים, מה שאומר שאין מדובר על גזירה משמים ויש ביכולתינו לעזור או לפגוע בגנטיקה שלנו.
 

האפקטיביות של העלמת קמטים עומדת ביחס ישר לזמן, מה שאומר שככל שתקדימו לטפל, כך התוצאה תהיה טובה יותר.

לבחור את מה שהכי נכון לך

ישנן שיטות שונות של העלמת קמטים, אלה נחלקות לטיפול בתכשירים קוסמטיים, טיפולים סמי פולשניים ופרוצדורות כירורגיות. בזמן שרוב האנשים מעדיפים להמנע מסכין המנתחים, ידוע מנגד גם שיכולת ההשפעה של התכשירים הקוסמטיים למיניהם היא מוגבלת.

אחת הדרכים היעילות ביותר כיום להעלמת קמטים היא באמצעות מילוי שלה בחומצה היאלרונית. חומצה היאלרונית היא חומצה טבעית שמצויה בגוף ואחראית על אלסטיות וחיוניות של העור. החדרה מקומית של חומצה זאת לקמט עצמו תחליק את הקמט ותותיר אור חלק וחיוני. בוטוקס היא שיטה נוספת, יעילה לא פחות בה ניתן לעשות שימוש לאיזורים שונים של הפנים מטרת העלמת קמטים.

חזרה לעמוד חידוש והצערת העור