טיפולי המרפאה
ד"ר לרנר לרפואת משפחה, ומתמחה ברפואה אסתטית למעלה מ-20 שנה.
לרשימת הטיפולים המלאה
טיפול בפיגמנטציה בפנים

טיפול בפיגמנטציה בפנים

נעזרים במשחות מיוחדות
נעזרים במשחות מיוחדות
נעזרים במשחות מיוחדות
נעזרים במשחות מיוחדות

עור הפנים שלנו הוא אחד האיזורים הרגישים ביותר בגוף כולו. הוא חשוף כל הזמן, בשונה מעור הגוף שרוב הזמן מכוסה בבגדים, הוא רגיש לשינויים ההורמונליים שמתרחשים בגוף והוא מגיב כמעט לכל תרחיש חיצוני שמתרחש סביבינו.
 

אחת התופעות הנפוצות שמתרחשות עם הזמן אלה הם כתמי פיגמנטציה. פיגמנטציה היא תוצר לוואי של גורמים שונים והיא חלק מההשלכות של נזקי השמש, כמו גם עדויות לשינויים הורמונאליים שונים. כתמי פיגמנטציה פוגעים בנראות העור ומעניקים לו מראה מבוגר יותר.

פיגמנטציה פוגמת באחדות צבע עור הפנים והיא באה לידי ביטוי בכתמים שנוצרים בעור. הכתמים יכולים בכל הפנים, כאשר איזור היווצרותם מסייע באבחון המקור שלהם.
 

הדרכים הנפוצות לטיפול והעלמה

ישנן כמה דרכים לטיפול בפיגמנטציה בפנים, את השיטה הטובה ביותר יוכל להתאים לך רק מומחה מנוסה, לאחר שבוצעה בדיקה קפדנית של עור הפנים, רמת הכתמים ומשתנים נוספים.

ישנה פיגמנטציה שנוצרת כתוצאה מנטילת גלולות למניעת הריון שאינן מתאימות, הטיפול בכתמים מסוג זה יהיה מהיר ופשוט, כל שידרש הוא החלפה של הגלולות. במקרים של פגמי שמש או כתוצאה מגורמים אחרים הטיפול יהיה אחר.

חומרת התופעה מהווה את הבסיס להחלטה על שיטת הטיפול, כאשר אחת השיטות הנפוצות יותר לטיפול בפיגמנטציה היא בעזרת פילינג עמוק. פילינג עמוק מסיר את שכבת העור העליונה וחושף שכבת עור חדשה, חלקה וזוהרת. ישנם סוגי פילינגים שונים. יש חשיבות לבחירת סוג הפילינג כמו גם לטיפולים המשלימים לו.


חזרה לעמוד טיפול בעור הפנים