טיפולי המרפאה
ד"ר לרנר לרפואת משפחה, ומתמחה ברפואה אסתטית למעלה מ-20 שנה.
לרשימת הטיפולים המלאה

מדריך טיפול פנים טבעי

הפנים שלנו הם כרטיס הביקור שלנו בחיים ושמירה על טיפוח וחיוניות שלהם חשובה, בכל גיל. בכדי להבטיח עור פנים חלק ובריא חשוב להתחיל לשמור עליו כבר בגילאים הצעירים. בשלבים הצעירים יותר של החיים, העור כמו הגוף כולו נראה כחסין לחלוטין, אבל למעשה בסך הכול מדובר על נעורים שמסווים את השלכות הנזקים שיכולים להגרם בכל שלב.

אחד האתגרים שמאפיינים את המדינה הקטנה שלנו היא השמש שמביאה עימה הרבה טוב, אבל גם המון סיכונים. חשיפה לקרינת השמש מובילה להזדקנות מואצת של העור כמו גם היווצרות של פיגמנטציה וכתמי שמש. נזקי הקרינה הינם מצטברים ואינם נעלמים ועל השעות המרובות שבילינו תחת קרני השמש בגיל ההתבגרות אנחנו מתחילים לשלם בגילאי ה 30+ בהם הנזקים מתחילים להחשף.

סודות הקוסמטיקה

אחד הסודות הכמוסים ביותר טמון בחשיבות התאמת תכשירי הטיפוח לעור הפנים. מוצרי המדף שנמכרים בפרפומריות השונות בדרך כלל לא טובים מספיק והיכולת להתאים בין תכשיר לעור מחייבת ידע ונסיון, בהם הדיילות שנמצאות בפרפומריות השונות אינן מחזיקות בדרך כלל. התאמה של תכשירי טיפוח צריכה להעשות רק על ידי רופא מומחה. השמש היא אחד המזיקים הגדולים ביותר לעור, ולכן חשוב להמנע ממנה גם בחורף. חשוב מאד להקפיד על מריחת קרם הגנה לפני שיוצאים מהבית, גם בימים סגרירים.
 

מומלץ להמנע מפילינג ביתי, גם אם מדובר על פילינג עדין שנמכר בחנות. עור רגיש עם כלי דם רבים עלול להנזק מכך ואם אתה רוצים לעשות פילינג פנו למומחה שיוכל להעניק את מידת ההגנה הנדרשת. לטיפול בבעיות של יובש, אקנה, כתמי שמש או החלקת קמטים חשוב מאד לפנות לרופא ולא לנסות לבצע טיפולים ביתיים.
 

טיפים שימושיים

שתיית מים, הקפדה על פעילות גופנית ותזונה מאוזנת הם אבני היסוד לשמירה על עור פנים בריא, אך יש דברים נוספים שניתן לעשות בכדי לתחזק אותו. הקפידו לאכול פירות וירקות לקבלת כל הויטמינים הנדרשים.

מסכות טבעיות נהדרות עבור טיפול בעור הפנים וישנם הרכבים שונים של מסכות כך למשל מסכת ביצה, דבש וקוואקר, מסכות אבוקדו ומלפפונים ועוד.
אם אתם מורחים שמן על הפנים כמו למשל שמן קוקס, זרעי ענבים או אפילו קרם על בסיס שומני אל תחשפו לשמש בכלל, משום שהשמן יגביר את תהליך הפיגמנטציה של העור.


חזרה לעמוד טיפול בעור הפנים