טיפולי המרפאה
ד"ר לרנר לרפואת משפחה, ומתמחה ברפואה אסתטית למעלה מ-20 שנה.
לרשימת הטיפולים המלאה

תופעות לוואי לאחר הזרקת בוטוקס

כניסתו של הבוטוקס בשנים האחרונות לשימוש הציבורי עשה מהפכה של ממש בעולם היופי והאסתטיקה. לא עוד מאבקים חסרי תכלית בנזקי הזמן, לא עוד אין סוף שיטות וטיפולים שלא ממש עוזרים. הבוטוקס מספק פתרון של ממש להתמודדות עם קמטים, עוצר את התפתחותם ומשפר את המראה באופן ניכר עד לכדי העלמה כמעט מוחלטת של רובם.

בוטוקס הוא למעשה חומר המוזרק מתחת לעור. בגלל שמדובר על פעולה שהיא מעט חודרנית חשוב מאד להקפיד שזו תתבצע על ידי רופא מוסמך ומנוסה בלבד.

הצלחתו של הטיפול טמונה במינון ובאופן ההזרקה, על שניהם אמון הרופא, ועל כן המומחיות שלו חשובה כל כך.

דברים שחשוב לדעת לפני שמתחילים טיפול

בוטוקס הוא חומר בטוח ואינו מסוכן, אבל טיפול לא נכון עלול להוביל לתוצאות לא רצויות אלה יבואו לידי ביטוי בנפיחות לכל היותר. במקרה החמור ביותר, עלולה להיות נפילה קלה של גבה, זאת ניתן למנוע בקלות בכך שהטיפול יעשה על ידי רופא מומחה ומנוסה. תופעת לוואי נוספת יכולה להיות ירידה ברמת ההזעה באיזורי ההזרקה.

החדשות הטובות הן שגם אם התוצאה לא רצויה ויש נפיחות היא תרד תוך יום יומיים, אבל בכדי להמנע מכך, חשוב מאד להקפיד לא רק על הסמכתו של הרופא, אלא גם על ההנחיות ההתנהלות שאחרי הטיפול.

בכל מקרה, לאחר תקופה בת כמה חודשים השפעותיו של הבוטוקס מתפוגגות, לטוב ולרע.

לאחר הזרקת בוטוקס חשוב להמנע מפעילות גופנית למשך 48 שעות.

תחזוקה

טיפול בוטוקס הוא טיפול שמצריך תחזוקה, מה שאומר שבכדי לשמר את התוצאות שלו חשוב לחזור על הטיפול. פרק הזמן שנדרש בין טיפול לטיפול הוא מאד אישי ואינדווידואלי, בדרך כלל מדובר על תקופה בת שלושה עד שישה חודשים. הרופא המטפל יוכל להדריך בדבר לוחות הזמנים.


חזרה לעמוד בוטוקס