טיפולי המרפאה
ד"ר לרנר לרפואת משפחה, ומתמחה ברפואה אסתטית למעלה מ-20 שנה.
לרשימת הטיפולים המלאה
דוגמא להזרקת בוטוקס

המדריך המלא להזרקת בוטוקס


בשנים האחרונות הוא הפך לחלק משגרת הטיפוח הקבועה, וכעת ניתן לראות שהגיל הממוצע לתחילת השימוש אף הולך ויורד בהדרגה, עם הגברת המודעות לחשיבות השימור של עור הפנים.

אסתטיקה היא עניין חשוב וטיפוח הוא הדרך הטובה ביותר לעזור לעצמינו להראות בשיא, גם בימים פחות טובים.

הרצון להראות צעירים יותר הוא לא רק עניין חברתי, הוא צורך אישי לשמור על חזות חיונית שמשקפת ומשפיעה על החיים כולם, והבוטוקס הוא דרך נהדרת לשם. תוחלת החיים גדלה, אין סיבה שאיתה לא יגדל פרק הזמן שבמהלכו אנחנו גם נראים טוב, צעירים ורעננים יותר. היום יש שפע של פתרונות קוסמטיים, אסתטיים וטבעיים לשימור ושיפור המראה החיצוני.

תזונה ואורח חיים הם כמובן בסיס הדברים כולם לשימור ותחזוקת עור הפנים, כמו גם את הבריאות שלנו באופן כללי, אבל לא תמיד די רק בכך. הזמן עושה את שלו והזדקנות העור היא חלק מתהליך טבעי של החיים, מה גם שבארץ השמשית שלנו, בה אנחנו בכל עת חשופים לקרינת השמש, העור שלנו נמצא בסכנה מתמדת.

רקע


השימוש בבוטוקס החל בשנות השבעים של המאה הקודמת, ובמקורו שימש בכלל לטיפול בבעיות ראיה. בשנות התשעים החל את ייעודו הפופולארי עד היום- השטחה והעלמה של קמטים. הבוטולינום טקסין הוא חומר שבעת הזרקתו אל השריר ,במינונים קטנים, יוצר אפקט המוביל לטיפול ממוקד ויעיל ביותר בקמטים, ולשיפור פני העור באופן יעיל במיוחד.

הטיפול בבוטוקס הוא מהיר, ממוקד, ללא זמן החלמה וללא כאבים, מה שהפך אותו לטיפול הנפוץ ביותר לקמטים. טיפול בקמטים הוא אינו השימוש היחיד של הבוטוקס שמשמש היום גם לטיפול בבעיות הזעה, ועדיין משמש לעיתים לטיפולי עיניים. טיפולים נוספים שבהם נמצאה יעילות הבוטוקס הם במקרים מסוימים של מיגרנות ובצלקות. ההזרקות למניעת זיעה ניתנות באיזור בית החשי וכפות הידיים.

איך זה עובד?


הזרקת בוטוקס נעשית באמצעות הזרקה של החומר אל תוך השריר. הכמות המוזרקת היא קטנה מאד ולמינון יש חשיבות מכרעת בהצלחת הטיפול ובמראה הסופי. ישנם סוגים שונים של בוטוקס, בעלי רמת סמיכות משתנה, והתאמת הסוג והמינון נעשית באופן אינדוידואלי בהתאם לנתונים של כל מטופל ומצב העור שלו.

החומר שמוזרק אל השריר משתק אותו באופן זמני, כך תנועת השריר פוסקת ואיתה גם ההנעה של העור, זו שיוצרת את הקמט שהולך ומעמיק. בראש ובראשונה, בוטוקס מונע העמקה של קמטים, והשטחת העור שנובעת כתוצאה משיתוק השריר מעניקה מראה חלק ושטוח. למעט תחושת ההזרקה, לטיפול אין כאבים.

בשעות שלאחר ההזרקה תיתכן נפיחות ואדמומיות קלה, אך גם זו תחלוף במהרה. הבוטוקס הוא אינו טיפול חד פעמי, אלא מדובר על טיפול עם תפוגת תוקף. אורך הזמן שבמהלכו ההזרקה נותנת תוצאותיה משתנה בין אדם לאדם ועומד על פרק זמן שבין 6- 12 חודשים. בחלוף הזמן ועם סיום פעילות החומר, יוחזר מצב העור לקדמותו.

כאן חשוב לזכור שהתפוגגות השפעת הבוטוקס לא מבטלת לחלוטין את תרומת הטיפול, וגם בסיום פעילות החומר האקטיבי תועלת עוד נותרת. העור שלנו נמצא בתהליך שינוי מתמיד, בהעדר אותם חודשים תחת השפעתו של הבוטוקס, השריר היה ממשיך בפעולתו והקמט היה הולך ומעמיק. אילולי הזרקת הבוטוקס מצב הקמטים היה מחמיר לאחר תקופה בת חצי שנה עד שנה, בעוד שעם ההזרקה, נעצר הזמן מלכת בכל הנוגע אל הקמט, ששומר על מצבו מרגע ההזרקה. כלומר, במקביל לטיפול מתבצע תהליך שימור של העור.

דברים שכדאי לדעת


  • עלות טיפול בוטוקס נקבעת על בסיס מיקום הטיפול, גודל האיזור, מספר המקומות לטיפול והמרפאה עצמה, כשהמחירים משתנים בין המרפאות. אף על פי שניתן למצוא מבצעים והנחות שונות על הטיפולים, אל תתפתו למחירים נמוכים, החשוב הוא שהטיפול יתבצע במקצועיות מירבית, על ידי רופא מנוסה. פערי העלות בכל מקרה לא יהיו גבוהים באופן שיצדיק חוסר מקצועיות שיבוא לידי ביטוי במראה הפנים.
  • לרמת המקצועיות של המטפל המזריק יש חשיבות גבוהה להצלחת הטיפול, מאחר ומדובר על מומחיות בחומרים מיוחדים, חשוב שהמזריק יהיה רופא.
  • לקבלת תוצאה מירבית חשוב להקפיד על תחזוקה ולהתמיד בביצוע הטיפולים בתדירות הנדרשת, כך ישמר מראה צעיר ורענן באופן קבוע.
  • לפני הטיפול חשוב לתאם ציפיות עם הרופא. ראשית כל, בוטוקס לא תמיד יעיל. במקרה שבו בוטוקס לא יעזור, הרופא יציע אלטרנטיבה ראויה יותר.
  • לאחר הטיפול הרופא יסביר כיצד לנהוג בשעות הקרובות. מומלץ להימנע מחשיפה לשמש ופעילות גופנית.
  • איזורי הבוטוקס בפנים אלה הם איזור המצב, הרכות, בין הגבות ואיזור השפתיים
  • בוטוקס בשפתיים מעבה אותן קצת ומעניק מראה מעט יותר בשרני
  • בשנים האחרונות בוטוקס הפך לפתרון מבוקש גם אצל גברים!
  • במהלך הריון יש להמנע מטיפול

חזרה לעמוד הזרקת בוטוקס ודיספורט